Karasu Rehberim
Facebook'tan İphone İtirafı 24/10/2015

Facebook'tan İphone İtirafı

Facebook uygulaması iPhone'un şarjını bitiyor.Facebook mobil uygulaması iPhone'nun pil ömrünü çok daha hızlı tüketiyor

İphone kullanıcılarının büyük bir bölümü de iOS 9’la gelen ve pil kullanımını uygulamalara göre listeleyen yeni pil menüsünde en büyük payın Facebook’ta olduğunu belirtiyor.
 
Facebook’un kendi payına düşenden çok daha yüksek oranda pil harcaması Facebook yetkililerini harekete geçirdi ve mühendislik yöneticisi Ari Grand konuyla ilgili açıklamada bulundu:
 
“Ağ kodumuzda karşılaştığımız ilk problem “CPU çevirimi” oldu. CPU çevrimi, arabadaki bir çocuğun “Geldik mi? Geldik mi? Geldik mi?” diye sormasına benziyor ki bu soru varış noktasına ulaşma sürecinde herhangi bir iyileştirme yaratmıyor. Tekrar eden bu işleme süreci, uygulamamızın istenenden daha fazla pil harcamasına neden oluyor. Bugün yayınladığımız versiyon bu konuda iyileştirmeler sunabilir.”
 
Grant, açıklamasının devamında “Bir video izledikten sonra Facebook uygulamasını açık bırakırsanız ses programı kapanmayabiliyor ve uygulama, sesi sessiz bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Bu tıpkı bir müzik uygulamasını kapatıp başka şeyler yaparken müzik dinlemeye devam etmeyi istemeniz gibi ancak bu durumda isteyerek yapılmadan ve aslında hiçbir şey çalınmadan devam ediyor,” dedi. 
 
Grant aynı zamanda pil probleminin Facebook’un lokasyon bazlı özellikleri veya lokasyon geçmişiyle alakalı olmadığına da dikkati çekiyor: “Uygulamamızın pil kullanımını iyileştirmeye devam etmeyi istiyoruz ve bugün yayınlanan versiyonla iyileştirmeleri fark etmeye başlayacaksınız.” The Verge haberine göre bu, Facebook iOS uygulamaları normal pil kullanım oranlarına dönmeden önce çözülmesi gereken duraksama hatalarına benziyor.
 

Bu haber 1162 kez okundu.
Teknoloji Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Beklenen Gün Geldi (1342 kez okundu.) - 24/10/2015
  2. 2. Facebook'tan İphone İtirafı (1163 kez okundu.) - 24/10/2015
  3. 3. Google, 3’üncü çeyrekte mobille uçtu (1169 kez okundu.) - 24/10/2015
  4. 4. Samanyolu'ndan 46 milyar piksellik fotoğraf (1206 kez okundu.) - 24/10/2015
Facebook Yorumları