Karasu Rehberim
Karasu Sahilinde ki Yıkım Kararı Gerginlik Yarattı. 30/06/2016

Karasu Sahilinde ki Yıkım Kararı Gerginlik Yarattı.

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı plaj kısımı 32 evler mevkii’nde yol kenarına koyulan konteyner tarzı fastfood yerleri ve sebze meyve satılan tezgahlara yönelik Belediye zabıta ekipleri tarafından yıkım ve kaldırma kararı ile bölgeye gidildi.

Jandarma ve Polis desteği ile kaldırma işlemine başlanan bölgede, tezgah sahipleri karşı çıkarken iddialara göre bir konteyner sahibide kendini içeri kapattı.
 
Öte yandan başka bir tezgah sahibi ise bize Belediye izin verdi Kaymakamlık izin verdi demesi dikkat çekerken 20 bin tl masraf yaptık ne olacak şimdi diyerek kafalarda soru işareti bırakırken, ortam biranda gerildi. Bazı kişilerin grub halinde gelmesi ile ortam dahada kalabalıklaşırken esnafın birisi ise ( Bize izin verenler nerede, bizi şikayet edenler nerede buraya gelecek. ) diyerek sitemkar sözlerle kolluk kuvvetlerine durumu izah etmeye çalıştı.
 
Aslında günün en dikkat çeken ayrıntısı ise bölgede ilk etapda 2 zabıta görevlisi daha sonra onlarda bölgeden ayrılarak hiçbir Belediye Personeli olmaması gözlerden kaçmadı. Tezgah sahiplerine 1 Günlük izin verilmesi sonucu bölgeden ayrılan güvenlik güçleri sabah geleceklerini belirtti.
 

 
 
Kaynak: KarasuTV - Levent KIZILASLAN

Bu haber 4414 kez okundu.
Güncel Haber Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları