Karasu Rehberim
Öylesi de var böylesi de var / Cihan EMRE 16/12/2015

Öylesi de var böylesi de var

Karasu'dan Adapazarı'na yolcu taşıyan minibüsler çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Karasu'nun Kocaali ile ve Adapazarı ile arasındaki yolcu taşımacılığını her gün binlerle ifade edilen sayıda yolcu kullanıyor.

Yaz aylarında bu sayı çok daha yukarılara çıkıyor.

Sadece ilçe merkezinde olanlar değil yol üstünde olanlar da Karasu-Kocaali firmasına güvenip Karasu'da, Kocaali'de ya da Adapazarı'nda iş kuruyor ya da evinden işine bu araçlar sayesinde gidip geliyor.

Sürekli yolcu taşıyan, bir yandan da trafik yoğunluğu ile uğraşan sürücülerin sinirlerinin yıpranmış olabileceğini düşünmek normal. Yorgun olmaları ya da başka faktörler de olabilir.

Ancak bu durumlar asla yolcuyu ilgilendirmez. Yolcu şoförü ya da aracı değil firmayı tercih etmiştir.

Geçtiğimiz hafta bize ulaşan iki okurumuz birbirine zıt iki konuyu aktardı.

Birinci arayan Limandere'de olduğunu ve sürekli Karasu-Kocaali Birlik araçları ile eve gidip geldiğini söyledi. Ancak her defasında Limandere'nin içine aracın girmesinin sorun edildiğini ve şoförlerin her giriş çıkışta dudak büktüklerini dile getirdi. Yolcu olarak bunu görmezden gelmelerine rağmen son Limandere'ye gidişinde aracın Limandere Merkez'e girmeyeceğini söyleyen şoförün kendisini yolda indirdiğini söyledi.

Bayan olan bu okurumuz araca binerken Limandere Merkez'de ineceğini söylemesine rağmen bu şekilde bir muameleye maruz kaldığı için ve kendisine, "Bizim Limandere'ye girme gibi bir zorunluluğumuz yok" dendiği için kendisini mağdur hissediyor.

Tesadüf ya aynı gün içinde arayan bir başka okurumuz da yine Karasu Kocaali araçlarından biriyle seyehat ettiğini ve gece son araçlardan biriyle Karasu'ya geldikleri esnada bir bayan yolcunun Limandere'de petrolün az ilerisinde oturduğunu söylemesinin ardından şoförün diğer yolculara dönerek, "Hepinizden özür dileyerek gecenin bu saatinde hanımefendiyi evine yakın bir yere bırakmak istiyorum" dediğini söyledi. Yolcuların oluru ile de hanımı evinin önüne kadar getiriyor.

Şimdi firmalar eşit hizmet verdikleri için tercih edilirler. Siz bir çikolata alırken aynı marka olanı neden tercih edersiniz? Çünkü aynı tadı aynı kaliteyi alacağınızı bilirsiniz.

Bir oteli neden tercih edersiniz?

Çünkü aynı hizmeti alacağınızı bilirsiniz.
İnsanlar da aynı kaliteyi, aynı hizmeti alacakları Karasu Kocaali araçlarını tercih ediyor.

Şunu öncelikle belirtelim Limandere yolcusu olması durumunda Karasu Kocaali araçları Limandere Merkez'e girmek durumunda. Bunun şoför ya da diğer yolcuların tercihine bırakılması diye bir şey yok.

Bir de bu konuda hem Karasu Kocaali Birlik Başkanı Başaran Yavuzyiğit çok duyarlı. 
Kendisini her zaman 0538 324 01 66 numaralı telefondan aramak mümkün. Her şikayetin de değerlendirildiğini çok net biliyorum. Bu numara kullanılabilir.
Öte yandan Karasu Şoförler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar da bu konuda ve diğer konularda kendisinin aranabileceğini söyledi. 
Onun numarası da 0532 365 3331.

Benim tek istediğim de başınıza bir sorun geldiğinde mutlaka müdahil olun. Susup kabullenmek yerine sizden sonrakilerin sorun yaşamaması adına durumu ilgililere yansıtın. Bu bir şikayet değil. Herkesin denetlenmeye ihtiyacı vardır.

En iyi denetleyici de her zaman müşteridir.

Bu yazı 1067 kez okundu.
Yazarın Tüm Yazıları
  1. 1. Katil mi masum mu bu Suriyeliler (986 kez okundu.) - 11/11/2015
  2. 2. Öylesi de var böylesi de var (1068 kez okundu.) - 16/12/2015
Facebook Yorumları